wyciagarka 2 silniki

elektryczne, mechaniczne i wynalazki domowej roboty...

Moderator: Misiek Bielsko

diamentwicia
jestem tu nowy...
jestem tu nowy...
Posty: 20
Rejestracja: pn lip 26, 2010 9:23 pm
Lokalizacja: Tomaszów Maz

wyciagarka 2 silniki

Post autor: diamentwicia » czw lis 26, 2015 2:53 pm

Wyciągarka xDyna dwusilnikowa XT Twin Motor 17000 lbs 12V,co o tej wyciągarce myślicie do patrola, może ktoś używa takiej wyciągarki?

Awatar użytkownika
bilans
Posty: 1972
Rejestracja: śr maja 29, 2002 1:00 am
Lokalizacja: Bydgoszcz/Zielonka
Kontaktowanie:

Re: wyciagarka 2 silniki

Post autor: bilans » czw lis 26, 2015 6:17 pm

Mamy u nas takie dwie w Parchu zdycha co wyjazd a w fordzie Bronco działa idealnie od 3-4 lat
Jak trafisz tak będziesz miał jeśli będzie bezawaryjną to będziesz zadowolony mocna i szybka
wrangler yj 4.0 .......toyota LC J12,Ranger, Pajero 2,5
http://www.firmabilans.pl/

zbyszekm
jestem tu nowy...
jestem tu nowy...
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 01, 2010 10:31 pm

Re: wyciagarka 2 silniki

Post autor: zbyszekm » czw sty 07, 2016 2:08 pm

Wyciągarka xdyna 17000 dwusilnikowa to totalna porażka konstrukcyjna:
1.szczotkotrzymacz wg opisu ma zapewniać stały nacisk szczotek jest wykonany z dzwigienek plastikowych, które przy pełnym obciążeniu stopiły się (wszystkie 8 szt.) zazwyczaj dodatkowo nadpalają wtedy komutator. Wykonałem ręcznie nowy układ szczotkotrzymacza .
2. Hamulec (elektromagnetyczny hamują sprężyny dociskające klocek do małej tarczy na osi silnia w stanie nie zasilanym a, po podaniu nap zas. (uruchomieniu wyciągarki) elektromagnes odciąga docisk i zwalnia hamulec. Wykonanie i zalożeina tech. żenujące ponieważ cewka jest nawinięta drutem na karkasie luźno i całe uzwojenie jest ruchome (zalałem żywicą epoksydową) a zasada działania beznadziejna; w sytuacji ekstremalnego wyciągania spadek nap na wyciągarce powoduje niemożność pełnego wyłączenia hamulca i czym większy prąd pobiera wyciągarka (max 850A) tym hamulec mocniej hamuje ( skróciłem sprężyny dociskowe i metodą prób kilka razy ustawiłem by hamowała kiedy trzeba).
3. Sprzęgło sterowane elektrycznie... no jak to rozebrałem to nie mogłem uwierzyć: w środku silniczek od chińskiej zabawki i trybiki od budzika całość zardzewniała po pierwszym kontakcie z wodą. Wypie.....łem to badziewie, dospawałem dżwignie i załączam rącznie (sorry za przekleństwa, ale jak to piszę i przypominam sobie to mnie [cenzura] krew zalewa)
4. Sterowanie: przy zwijaniu działają dwa silniki a przy rozwijaniu Jeden(!!!!!). Jeden przekażnik poważny a drugi ......(muszę się napić...)
5.Silnik ( ok.8 kg) przykręcony na 4 (cztery) śrubeczki fi 4 mm (cztery mm może zostały z budzika z którego zrobiono napęd sprzęgła)
6. JEDNA ZALETA: NAUCZYŁEM SIĘ NAPRAWY WYCIĄGAREK ( zasadę działania poznałem w szkole)
Wartość do zastosowań offroadowych wg aktualnej ceny złomu z kilogram, wartość edukacyjna 5. PZDR ZM

pajaczek
jestem tu nowy...
jestem tu nowy...
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 8:36 pm

Re: wyciagarka 2 silniki

Post autor: pajaczek » śr maja 25, 2016 12:21 pm

Odradzam zakup taj wyciągarki ! Ja niestety kupiłem i przekonałem się na własnej skórze co to za badziewie :cry: Wszystko zgadza się z opisem przedmówców . Dodam jeszcze ,że o uznaniu gwarancji też można zapomnieć.... :)11

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyciągarki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość