zawieszenie do LC100

LandCruiser, 4Runner, Hilux, Rav4

Moderator: Mroczny

uroplatus
jestem tu nowy...
jestem tu nowy...
Posty: 7
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 9:58 pm

zawieszenie do LC100

Post autor: uroplatus » pt mar 23, 2007 12:36 am

Kupiłem LC 100 za zwykłym zawieszeniu. Dokładam do niego zderzaki przód i tył ARB + wyciagarke. Mysle o zmianie zawieszenia na OME. Generalnie używam samochodu do jazdy 50% po czarnym a 50% szutry, lub lekki terenie (rocznie robię około 30 tysięcy kilometrów). Może ktoś poradzi mi na temat wymiany zawieszenia.

Kylon
Posty: 1949
Rejestracja: czw cze 12, 2003 9:22 am

Post autor: Kylon » pt mar 23, 2007 6:11 am

To zależy jakie jest teraz. Jeśli regulowane to po wymianie należy o tym zapomnieć. Alternatywy nie masz zbyt dużej -OME. Jeśli nie ma wspomnianej pneumatyki wymiana jest prosta. Jeśli jest trzeba troszkę sie nagimnastykować.
Kylon
PS. Nie zaglądam do mojego PW. Wystarczy mi e-mail.

uroplatus
jestem tu nowy...
jestem tu nowy...
Posty: 7
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 9:58 pm

Post autor: uroplatus » pt mar 23, 2007 9:54 am

zawieszenie jest nieregulowane. Chodziło mi jak najlepiej dostosowac zawieszenie bo są chyba rózne typy twardości, podwyszenia itp. Przepraszam nie jestem znawca, a samochodów 4x4 uzywam głównie w pracy (nie mam doświadczeń, w jeździe ekstremalnej).

Kylon
Posty: 1949
Rejestracja: czw cze 12, 2003 9:22 am

Post autor: Kylon » pt mar 23, 2007 6:53 pm

Dobranie zawieszenia to nie łatwa droga. Zakładam, że sprzedawca tego zawieszenia coś w temacie ogarnia.
Kylon
PS. Nie zaglądam do mojego PW. Wystarczy mi e-mail.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Toyota”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości