Zaczynam remont

gaz 69, 67, 63 itd...

Moderator: Student

jacekfedor
jestem tu nowy...
jestem tu nowy...
Posty: 41
Rejestracja: śr cze 12, 2013 9:00 am

Zaczynam remont

Post autor: jacekfedor » ndz lip 07, 2013 11:20 am

Witam
Zaczynam odbudowę GAZ'a 69M z 72 roku. Zamierzam odtworzyć wóz w 100 proc. oryginalny. Mam już zebrane prawie wszystkie części i teraz najpoważniejszym wyzwaniem jest buda. Udało mi się kupić egzemplarz w niezłym stanie, choć niestety pewnych napraw wymaga. Dla tego chętnie odwiedziłbym kogoś kto dysponuje dobrze odbudowanym GAZ-em by zobaczyć detale i zrobić szczegółowe zdjęcia. Najchętniej Warszawa i okolice lub Warmia ( będę na wakacjach w II połowie lipca)

jacekfedor
jestem tu nowy...
jestem tu nowy...
Posty: 41
Rejestracja: śr cze 12, 2013 9:00 am

Re: Zaczynam remont

Post autor: jacekfedor » ndz lip 07, 2013 11:39 am

Dopiero zauważyłem, ze rozpocząłem 2 nowe tematy zamiast - jak chciałem - dołączyć je do starych wątków. Sorry za zamieszanie, nie opanowałem jeszcze poruszania się po tym forum.

krys80
Posty: 676
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 2:26 am

Re: Zaczynam remont

Post autor: krys80 » ndz lip 07, 2013 12:38 pm

Mozesz tez po prostu za nim sie wezmiesz za jakies element itp, porobic foty, zapodac na forum - a tu napewno juz Ci napisza jaki, kolor, jaki rodzaj powloki galwanicznej i wszystko co tylko bedzie trzeba.....i tak systematycznie....skonczysz cos tam...to zanim sie wezmiesz za cos nastepnego - wklejasz foty, zbierasz opinie / komentarze i do roboty :)21 ...w ten sposób nie jako na bierzaco bedzie mial pewnosc ze zanim sie do czegokolwiek dotkniesz, bedzie to ,,zweryfikowane'' przez wiele osób :)21 = znikoma szansa ze cos przeoczysz (a jak ma sie wszystko w rozsybce podczas remontu, to jak latwo sie domyslec o to by cos zrobic nie tak jak byc powinno jest nietrudno).

Awatar użytkownika
rafał29
 
 
Posty: 4849
Rejestracja: śr cze 30, 2004 11:33 am
Lokalizacja: beskidy

Re: Zaczynam remont

Post autor: rafał29 » ndz lip 07, 2013 1:04 pm

najważniejsze jest zakupienie pojazdu kompletnego, jak masz trochę rozszabrowany to zakup dwóch dawców pozwoli na wyrównanie szansy na starcie.... detale są drogie i trudno dostępne, czasami naprawdę warto wydać więcej i kupić samochód który jest kompletny, jeżeli robisz remont - to przyłóż się do tego, jak dobrze będzie zrobione to nie daj boże w trudnych czasach szybko odzyskasz kasę, jak po bandzie to skończysz jak trochę gazików na ogłoszeniach , ja zaczynam za miesiąc po chyba trzech latach przygotowań, miejsca, parts, i wielu wielu innych dupereli, to jest to ze będę miał spokój w garażu... może remont trwać długo, już mi się nie spieszy

krys80
Posty: 676
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 2:26 am

Re: Zaczynam remont

Post autor: krys80 » ndz lip 07, 2013 1:20 pm

No to zaczniemy remonty razem :P ....u mnie juz definitywnie pod koniec sierpnia rusza, czesci zbieram .....z 2 lata ponad :P

jacekfedor
jestem tu nowy...
jestem tu nowy...
Posty: 41
Rejestracja: śr cze 12, 2013 9:00 am

Re: Zaczynam remont

Post autor: jacekfedor » ndz lip 07, 2013 1:55 pm

Zdjęcia interesujących mnie detali postaram się dziś zrobić i zamieścić. Historia mojej przygody z Gaz'em jest dość długa. Jakieś 10 lat temu kupiłem egzemplarz z dorobionym blaszanym dachem, mając zamiar przerobić go na oryginał. Po roku doszedłem do wniosku, że za dużo z tym zachodu i kupiłem budę która wyglądała na właściwą. Złożyłem z tego wóz którym jeździłem dwa lata pogłębiając wiedzę o Gaz-ach i jednocześnie odkrywając jak daleki jest mój model od oryginału(cała podłoga z prostej blachy, boki z dużą ilością szpachli, a rama przegnita). Kupiłem wiec ramę w przyzwoitym stanie, zrobiłem przekładkę mechaniki, po czym - tak zrobione podwozie wylądowało w szopie na 7 lat bo mnie zainteresował Dodge WC 51. Teraz postanowiłem wrócić do GAZ-a. Ostatnio kupiłem zdekompletowany egzemplarz (silnik Warszawy, rama - Frankenstein) z buda w całkiem przyzwoitym stanie. Największy problem to wgniecenie na grodzi silnika- typowa przypadłość przy montowaniu nieoryginalnej jednostki. Do tego jakieś kombinacje pod tylne lampy- oryginalne otwory zaspawane, a wycięte nowe, przegnite wzmocnie pod podłogą pasażera, uszkodzony otwór pod kolumnę kierowniczą i zaspawany- pod pedał rozrusznika. No i oczywiście pełno dziur i dziurek na desce rozdzielczej.

jacekfedor
jestem tu nowy...
jestem tu nowy...
Posty: 41
Rejestracja: śr cze 12, 2013 9:00 am

Re: Zaczynam remont

Post autor: jacekfedor » ndz lip 07, 2013 2:49 pm

Oto największe problemy z moja budą:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/k ... directlink
Nie wiem które otwory są właściwa i jak umiejscowić lampy
https://picasaweb.google.com/lh/photo/x ... directlink
Nie jestem pewien czy takie spawy były w oryginale
https://picasaweb.google.com/lh/photo/Z ... directlink
Tu zaś widać wycięty fragment który chciałbym odtworzyć.

jacekfedor
jestem tu nowy...
jestem tu nowy...
Posty: 41
Rejestracja: śr cze 12, 2013 9:00 am

Re: Zaczynam remont

Post autor: jacekfedor » ndz lip 07, 2013 3:05 pm

Niestety nie wiem jak zamieścić link aby zdjęcia się wyświetlały same, jak mi ktoś doradzi to poprawię. A na razie kolejne foty"

Podłoga przy akumulatorze- jak widać poprzedni właściciel usunął kawałek osłony- może ktoś ma na zbyciu?
https://picasaweb.google.com/lh/photo/U ... directlink

Otwór na kolumnę kierowniczą podcięty- już go wstępnie wyprostowałem - muszę jeszcze pospawać i zamontować nakrętkę:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/n ... directlink

Tu widać wgniecenia grodzi oraz zaspawany pedał rozrusznika:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/M ... directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/6 ... directlink

Nadprodukcja otworów na desce rozdzielczej:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/l ... directlink

I to by było chyba na tyle. Jeżeli ktoś może zrobić zdjęcia tych uszkodzonych detali w oryginale(bez kolumny kierowniczej i deski rozdzielczej) to byłbym wdzięczny, tak jak za wszelkie uwagi i porady.

Awatar użytkownika
grobas
 
 
Posty: 848
Rejestracja: sob cze 14, 2008 2:19 pm
Lokalizacja: Mazury / Warszawa

Re: Zaczynam remont

Post autor: grobas » pn lip 08, 2013 7:41 am

Ja trzymam swojego na Woli (róg Prymasa i Obozowa). 100% oryginał to napewno nie jest, ale coś podpatrzeć można :roll:
GAZ-69M: R-125M / RD-115 będzie...
K-750W
Wolf Fu2
RD-115z

Awatar użytkownika
rafał29
 
 
Posty: 4849
Rejestracja: śr cze 30, 2004 11:33 am
Lokalizacja: beskidy

Re: Zaczynam remont

Post autor: rafał29 » pn lip 08, 2013 7:45 am

byleś oglądać tego chemika czy sprzedał ?

Awatar użytkownika
grobas
 
 
Posty: 848
Rejestracja: sob cze 14, 2008 2:19 pm
Lokalizacja: Mazury / Warszawa

Re: Zaczynam remont

Post autor: grobas » pn lip 08, 2013 8:00 am

Mimo szczerych chęci, nie. Nie udało się umówić :)9 Może sprzedał, a może robi "remonty" które obiecywał przez telefon.
GAZ-69M: R-125M / RD-115 będzie...
K-750W
Wolf Fu2
RD-115z

jacekfedor
jestem tu nowy...
jestem tu nowy...
Posty: 41
Rejestracja: śr cze 12, 2013 9:00 am

Re: Zaczynam remont

Post autor: jacekfedor » pn lip 08, 2013 8:07 am

grobas pisze:Ja trzymam swojego na Woli (róg Prymasa i Obozowa). 100% oryginał to napewno nie jest, ale coś podpatrzeć można :roll:
Chętnie zobaczę. Daj jakiś kontakt na jacekfedor@wp.pl

Awatar użytkownika
mayer2
Posty: 399
Rejestracja: śr mar 11, 2009 1:23 pm
Lokalizacja: przemysl

Re: Zaczynam remont

Post autor: mayer2 » pn sty 13, 2014 2:11 pm

musze podszpachlowac troche gaziora,i pytanko o jakas mase w miare dobra,czy wsio ryba?czy na tym polu jakas marka jest wybitnie lepsza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gaz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość