BEZKRESEM PO CERKWIACH I BUNKRACH 30/31 sierpnia 2014

Moderator: Misiek Bielsko

jarek4
jestem tu nowy...
jestem tu nowy...
Posty: 54
Rejestracja: pn paź 31, 2011 11:19 am
Lokalizacja: Roztocze/Zamość
Kontaktowanie:

BEZKRESEM PO CERKWIACH I BUNKRACH 30/31 sierpnia 2014

Post autor: jarek4 » pn sie 11, 2014 9:34 am

Na zakończenie wakacji przygotowałem dla Was coś bardziej o tematyce historycznej. Pomimo, że wyjazd do wschodnich sąsiadów staje się bardziej ryzykowny, my znajdziemy się zaraz przy słupkach granicznych w kolorze żółto-niebieskim :git: .
Naszą przygodę rozpoczniemy spod hotelu Antonii w Kol. Łaszczówka. Stąd, po niedługim czasie, przemierzając leśne ostępy, dotrzemy do źródeł Sołokiji. Tu będziemy oglądać przepiękną panoramę Roztocza Południowego. Następnie trafimy do miejscowości Bełżec i obejrzymy teren po byłym Obozie Zagłady. To miejsce styku kultur i granic. Do dnia dzisiejszego przypomina o wielkiej brutalnej machinie hitlerowskich zbrodni na narodach Europy. To tu pierwszy raz użyto komór gazowych i spalono 500 tysięcy ciał bezbronnych ofiar. Polami dawnych PGR-ów dotrzemy do pierwszych bunkrów linii Mołotowa, wzniesionych przez ZSRR na terenie zajętym po 17 września 1939 przez Bolszewików. W miejscowości Kniazie spenetrujemy jedną z największych ruin cerkwi w południowo-wschodniej Polsce. Przejedziemy przez niedostępne odcinki lasów Roztocza Południowego, gdzie parędziesiąt lat temu główni dowódcy UPA w Polsce ukrywali się w swoich podziemnych kryjówkach. Dojedziemy w okolice Gorajów do najwyższego punktu Województwa Lubelskiego, w sąsiedztwie których znajdują się kolejne odcinki bunkrów linii Mołotowa. Dotrzemy również do Narola, w którym znajduje się pałac hrabiego Łosia z XVIII w. Następnie drogami polnymi i leśnymi skierujemy się na północ w stronę Perły Renesansu. Po drodze jednak będziemy mijać wiele ciekawych miejsc jak stawy w Tarnawatce, czy „Kolorowe Rancho”. Nocleg oraz integracyjna biesiada będą miały miejsce w zajeździe „Orzeł”.
Kolejny dzień rozpoczniemy od wiejskiego śniadanka oraz zwiedzania Miasta Zamościa. Tu dowiemy się więcej o życiu kanclerza i hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego. Następnie wyruszymy przez Białą Górę do rezerwatu „Hubale”, na którego terenie znajdują się ostatnie kolonie susła perełkowanego. Stąd kierując się na teren piaskowni sprawdzimy swoje umiejętności jako kierowcy rajdowi. Tu zakończymy naszą rodzinno-wakacyjną wyprawę.

Poniżej podaję linki do wcześniejszych imprez o tej tematyce:
https://www.youtube.com/watch?v=Ob6w5-wxEuM :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=_4jyGZKx1ZU :D

Szczegóły na www.drzewiasty.pl

ps Sierpniowe upały powodują czasem jakieś dziwne zawirowania z rejestracją na stronie http://www.drzewiasty.pl. Proszę więc również o potwierdzenie telefoniczne w przypadku zapisu przez stronkę - za utrudnienia WIELKIE sorki. Mam nadzieję, że informatyk upora się z tym problemem.

Zapraszam na odkrywanie Roztocza :git:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyczne zorganizowane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość