Jezu, znowu problem z kluczami 55...Digidy123 pisze:chodzi mi o te zewnętrzne kapturki które nie były ponad 15 lat odkręcane i rękami tego nie odkręce ( te sprzęgiełka i klucz do nich mam tylko problem z kapturkami na klucz 55mm)cichy pisze:Nie wiem czy dobrze zrozumialem... chodzi Ci o odkrecenie kapturkow w sprzegielkach w celu rozlaczenia badz zalaczenia napedu? Jezeli tak to powinny sie odkrecac w rekach, ewentualnie uzyj mlotka i pobijaka.
Po odkreceniu tych "kapturkow" dostaniesz sie do sprzegielek i wkrecajac je (kluczem gwiazdkowym lub kwadratem nie pamietam rozmiaru) zapinasz naped a odkrecajac rozpinasz.
Normalnie muszę pierwszego posta od miesiąca napisać, bo mnie krew zalewa.
Polecam bardzo pouczające tematy, (również mojego skromnego autorstwa), tu linki:
1. http://www.rajdy4x4.pl/forum/viewtopic.php?t=29984
2. http://www.rajdy4x4.pl/forum/viewtopic.php?t=29231
gdzie problem pokrywek sprzęgiełek, nakrętek piast etc. jest omówiony bardzo treściwie i dogłebnie. Łaskawi autorzy zaproponowali również całą gamę rozwiązań konstrukcyjnych oraz technik wytwórczych skomplikowanego narzędzia jakim, bez wątpienia, jest klucz13,eee...o przepraszam klucz 55.

Wybaczcie, nie mogłem już wysiedzieć cicho.